על פוטבול אמריקאי לנשים בישראל

ליגת הפוטבול אמריקאי לנשים בישראל (wafi) היא ליגה שמטרתה לפתח אווירה כיפית, חיובית ובטוחה לנשים ובנות שרוצות לשחק פוטבול. הליגה הוקמה על ידי סטיב לייבוביץ בשנת 2004. במהלך ערב בו התקיימו משחקי ליגת הגברים של פלאג פוטבול, הבחין סטיב בכמה נערות שמתמסרות עם כדור פוטבול וצופות במשחק. הוא פנה לבנות ושאל אותן אם הן היו מעוניינות גם לשחק, הוא גם ציין שישנה תחרות בינלאומית שהולכת להתקיים ברפובליקה הדומניקינית באותה השנה ושזה יהיה נהדר אם הן יוכלו להצטרף בתור נבחרת נשים ביחד עם הגברים. הבנות התרגשו מההזדמנות לשחק ולייצג את ישראל וכך נולדה לה נבחרת ישראל לנשים בפלאג פוטבול. זו גם הייתה ההתחלה של WAFI) woman's American football in israel). אחרי שהבנות חזרו מהרפובליקה הדומניקנית הן הקימו ליגה של 4 קבוצות והתחילו ללמד עוד שחקניות את המשחק על מנת שהליגה תוכל להתפתח. ל-WAFI כפי שאנחנו מכירים אותה כיום. יש מעל 300 בנות לנשים שמשחקות ב-21 קבוצות במשך כל השנה. נבחרת הנשים ממשיכה לעבוד קשה ולהתאמן במשך כל השנה תחת המאמנת ליסה סגוסקין. הנבחרת בנויה מ-12 בנות שמתאמנות לקראת הטורנירים באירופה ובעולם.הן התחילו בתור צעירות חסרות ניסיון אבל במרוצת השנים הן פיתחו את היכולות והכשרונות שלהן להיות אחת הנבחרות המוכרות ביותר בסצנת העולמית. WAFI מופעל על ידי התאחדות הפוטבול בישראל (AFI) אשר מטרתו לקדם את ולפתח את ספורט הפוטבול בישראל.

בקצרה

ארגון וקבוצות פוטבול הנשים בישראל משתייכות ל-WAFI והן משחקות כאן בארץ ובחו"ל במסגרת תחרותית. הליגה נותנת לחברות שבו להתנהל בצורה עצמאית כדי לקדם את עצמן ולפתח את הפוטנציאל שלהן, וכדי לתת אווירה של ספורטיביות טובה, ועבודת צוות. כל אשה שמשחקת בקבוצות האלה או כל אשה שמעוניינת לפתח את יכולות הפוטבול שלה מוזמנת לנסות להתקבל לנבחרת הפוטבול.

החזון של WAFi

להקים ולקדם את הענף של פלאג פוטבול לנשים, את נבחרת הנשים בפלאג פוטבול וליגת תאקל פוטבול לנשים. המטרה העליונה היא לספק מקום חיובי, כיפי ובטוח לנשים שמשחקות פוטבול ולתת הזדמנויות לספורטאיות שרוצות לקדם את העתיד שלהן עם הספורט הנפלא הזה. אנחנו רוצות להיות הכוח המוביל שנותן הזדמנות לכל אשה לשחק פלאג ותאקל פוטבול פה בישראל.

התומכים של WAFI

רוברט ומיירה קראפט (זיכרונה לברכה) הן הכוח המרכזי בקידום הענף פה בישראל. כל יום בשבוע מתקיימת באיצטדיון קראפט פעילות שונה לשחקני פלאג ותאקל פוטבול – נשים, גברים וילדים. התאחדות הפוטבול הישראלית (AFI) מוקירה תודה על התמיכה והמסירות של משפחת קראפט במהלך השנים. גברת קראפט הפגינה התעניינות מיוחדת בהתפתחות של WAFI, הייתה אחת האוהדות הראשונות של הליגה ודאגה שהאפשרות לשחק תהיה זמינה לכולן גם מבחינה כלכלית.תמיכתה היא לא רק עזרה לליגה להתפתח אלא הוסיפה לפעול כתומכת נלהבת בנבחרת הנשים וסייעה המון להתפתחות של הנבחרת. למרות שפיזית גברת קראפט כבר לא איתנו היא נשארה חלק אינטגרלי מ-WAFI ונבחרת הנשים.

משפחת קראפט היו הראשונים לתמוך בליגת השנים בישראל והם ממשיכים לתמוך בארגון. נבחרת הנשים מרגישה ברת מזל לקבל את התמיכה של ספונסרים כאלה מסורים.