מאמנים

לפרטים לגבי קורס המדריכים הבא לחצו על התמונה:

סדרת ההרצאות של התאחדות הפוטבול

מאיפה מתחילים לאמן?

מאמנים ברמה גבוהה, מביאים הצלחה יחסית לקבוצה על המגרש. יתר על כן, אימון הוא אחד מהעקרונות החשובים ביותר בפיתוח, שמירה וצמיחה של המשתתפים בענף, תוך כדי אספקת פלטפורמה לפיתוח המתמשך של המשחק.

אימון פוטבול אמריקאי הינו שם נרדף בדרך כלל ללוח המלא בסימוני X ו- O בצירוף של חצים, קווים וסימונים המראים לאן השחקנים צריכים לנוע. אם זאת האמת חייבת להיאמר כי אימון פוטבול הוא הרבה יותר מזה. מאמן יכול להיות בעל תפקידים רבים  ומחזיק במספר תחומי אחריות המקיפים תחומים כגון, טקטיקה, פיתוח יכולות טכניות, פיזיולוגיות, ופסיכולוגית אצל שחקנים.

התאחדות הפוטבול בישראל (AFI) מחויבת לתהליך בנית מאמני העתיד בענף ויצירת מערכת תומכת שתסייע בגיוס, שמירה ופיתוח מאמנים בכל שלבי המשחק בענף, פוטבול עם מגע וללא מגע.

כנסים, קליניקות והשתלמויות, ספריה נרחבת של תרגילים וחומרי עזר, וקורסי מדריכים ומאמנים בשיתוף עם התאחדות אילת והמכללה האקדמית בוינגייט, יהוו חלק נרחב והגרעין לתוכניות הכשרת המאמנים ובמקביל ההתאחדות מעודדת מאמנים להשתתף בסדנאות וקורסים שמתקיימים בארץ ובחו"ל גם על ידי גורמים חיצוניים להתאחדות, על מנת לקבל תובנה מקיפה יותר הנוגעת לאימון פוטבול בפרט ואימון ספורט בכלל.

ספר תרגילים לאימונים בסיסיים

ספר תרגילים לפלאג פוטבול

תהליך הכשרת המאמן

תהליך ההכשרה משלב שני רבדים תיאורטי ומעשי, ומיועד לתמוך בשאיפות אלו המעוניינים לאמן בענף הפוטבול האמריקאי.

הכשרת המאמן נערכת בשני שלבים עבור פלאג ותאקל פוטבול כאחד.

קורס מדריכים (שלב 1)

קורס זה פתוח לאלו אשר מעולם לא אימנו אך שיחקו או לקחו חלק פעיל בענף עם ניסיון של 3 שנים לפחות, מאחר והבנה בסיסית של המשחק דרושה ורצויה.

מועמדים יהיו מגיל 16 ומעלה.

הכשרת קורס מדריכים נעשית בשיתוף מוסדות הכשרת המאמנים המוכרים במדינת ישראל ובהכרה של מנהל הספורט ומתאימה עבור מאמנים מתחילים, עוזרי מאמנים, וכל מאמן של ילדים ונוער עד גילאי 16. הקורס מציג את הרעיונות של אימון באמצעות תכנים שונים בשילוב עם טכניקות בסיסיות של המשחק, לדוגמא:

  • בטיחות ופציעות בפוטבול.
  • תפקידי המאמן.
  • לימוד של שיטות אימון בסיסיות.
  • טכניקות משחק בסיסיות.

ניתן לראות את הסילבוס המלא – כאן.

קורס מאמנים (שלב 2)

קורס זה פתוח למחזיקי תעודת מדריך אשר שימשו כמאמנים לפחות שנתיים.

הקורס מיועד ובנוי על תכני קורס המדריכים תוך שהוא מעשיר ומכין את המאמן לשלבים מתקדמים יותר של אימון. הקורס יתמקד בתכנים טקטיים מתקדמים, ידע טכני ותמיכה למאמן בהפיכתו ליעיל יותר בסביבת עבודתו, לדוגמא:

  • פילוסופיות אימון.
  • תכנון והכנה.
  • התפתחות טקטית
  • יכולות טכניות מתקדמות.
  • יכולות מנטליות.
  • ניהול סיכונים.

ניתן לראות את הסילבוס המלא – כאן.

כיצד להרשם?

אם ברצונך לברר לגבי הקורסים הקרובים, לחצו על התמונה למעלה או שניתן לשלוח מייל: ori@afi.co.il

 

במידה וברשותך הכשרה קודמת ו/או ניסיון מעשי קודם במוסדות מוכרים מחו"ל, ניתן לפנות על מנת לקבל הכרה בתעודות הקיימות ופטורים מהקורסים הקיימים – לפרטים נוספים נא לפנות למייל הנ"ל.